Oktatóinkról
Az edzéseket Sifu Sándor Balázs vezeti, aki több mint 10 éves tapasztalattal rendelkezik a Wing Tsun oktatásában. Egyetemen végzett vegyész, egyetemi óraadó és sportedző, így magas szintű szakértelemmel és pedagógiai tudással irányítja az edzéseket.
Helyettes oktatók
- Sifu Sándor Balázs munkáját több segédoktatója is segíti, így biztosítva a személyre szabott figyelmet és támogatást minden résztvevő számára.
- Vezetésükkel egy professzionális, mégis családias hangulatú edzésen vehetsz részt, ahol a tanulás és fejlődés áll a középpontban.
- Mindegyikük már több mint egy évtizede elkötelezett a Wing Tsun tanulása mellett.
Sihing Szabó Zsolt
Sihing Rehó János
Sifu Sándor Balázs életrajz
a hajdúszoboszlói Wing Tsun iskola mestere
1998-ban születtem Debrecenben. Gyerekkorom óta Hajdúszoboszlón élek.
Én voltam a legkisebb termetű és a legfiatalabb az általános iskolás osztályomban és többször alulmaradtam kortársaimmal szemben a testnevelés órákon, a fizikai erőnlétet igénylő játékokban, illetve a délutáni szabad foglalkozásokon, a nevelők háta mögött játszott fiús birkózások alkalmával.
Ötödik osztályos koromban 10-11 évesen határoztam úgy, hogy ez nem mehet tovább, ezért iratkoztam be 2009-ben Sifu Bányász József Wing Tsun Kung Fu iskolájába. Pár hónappal elteltével már mutatkozott is az eredménye az edzéseknek: magabiztosabbá váltam több tekintetben is, ami miatt nem ért annyi atrocitás, könnyebben ment a tanulás és szóbeli feleleteknél is jobban teljesítettem.
A természettudományok iránti érdeklődésem már az általános iskolában megmutatkozott, ezért választottam a DSZC Vegyipari Szakgimnáziumát, ahova 2012-ben jeles eredménnyel nyertem felvételt.
A „Vegyis” évek alatt se hagytam abba a kung fu-t: átkerültem a felnőttcsoportba, elkezdtem tanulni a haladó anyagokat, sorra szereztem a fokozatokat, részt vettem a helyi szemináriumokon, nagymesteri szemináriumokon és nyári táborokban. 2013 óta magán foglalkozásokon sajátítom el a Wing Tsun harcművészetének haladó technikáit. 2014-től az oktatásba is lehetőségem nyílt bekapcsolódni, amit az első perctől fogva örömmel végzek.
A kitartó munkának meg lett az eredménye a középiskolában és a Wing Tsun Kung Fu kapcsán is. 2017-ben jeles érettségi bizonyítványt szerezve és az országos szakmai verseny döntőjébe jutva, jó eséllyel pályázhattam Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karára. Ez év nyarán az Öt Elem Wing Tsun Kung Fu Egyesület nyári táborában szereztem meg az instruktori fokozatomat.
2017 szeptemberében a Debreceni Egyetem TTK Kémia Bsc szakos hallgatója lettem.
2020-ban a Kémia BSc-, míg 2022 júniusában a Vegyész MSc – Analitikus oklevelemet szereztem meg. Jelenleg PhD hallgatóként/egyetemi óraadóként dolgozom a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékén a Bioszervetlen Kémiai Kutatócsoportban, ahol neurodegeneratív betegségek kiváltó okait kutatjuk. Kapcsolódva a kutatásomhoz, egy sikeres pályázat keretein belül, 2024 szeptemberétől tudományos kutatóként is dolgozom a budapesti Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézetében.
2018 júliusától Sifu Bányász József mentorálása mellett, tartok instruktortársaimmal edzéseket Hajdúszoboszlón és foglalkozok a diákok képzésével mind az edzéseken, mind magánúton. 2021 nyarán államilag elismert Kung-Fu Sportedző képesítést szereztem. 2024 tavaszán szereztem meg a Wing Tsun Kung Fu mesterdiplomámat.
2022-ben, 2023-ban és 2024-ben is segédoktatóként vettem részt azon ápolók és biztonsági őrök önvédelmi képzésében, akik Magyarország legnagyobb biztonságban őrzött pszichiátriai betegeivel foglalkoznak munkájuk révén.